İngiltere'de görülmesi gereken üç şehir hangisidir

İngiltere'de görülmesi gereken üç şehir hangisidir

By Zezzee | | Posted in Turizm | 3262 Views

Yurtdışı turizminin önemli ülkelerinden birisi olan İngiltere'de, bana göre kesinlikle görülmesi gereken üç şehir, Londra, Winchester ve Oxford'dur.

1

0

0

Oxford

Score: 0%

More
Oxford denildiğinde, önce üniversitesi akla geliyor. Oxford üniversitesi ile ülkenin en entellektüel ve bilimsel kenti olması ünvanını hakediyor. Ülkenin güneydoğusunda yer almaktadır. Onlarca da koleji olan tarihi kent, uzun zamandır bir öğrenci şehri. İlk defa gidiyorsanız, Hary Potter sahnelerinden size birçok yer tanıdık gelebilir. Oxford kalesi, milyonlarca kitabın bulunduğu Bodleian kütüphanesi, botanik bahçeleri, Ashmolean müzesi, büyüleyici mimari tarzı ve kiliseleri kapsayan geziler hem eğlendirici, hem de öğretici olacaktır.
2

0

0

Winchester

Score: 0%

More
İngiltere'nin eski başkenti. Mükemmel bir İngiliz kenti. Hampshire bölgesinde bulunur. Tarihi binalar, anıtlar ve müzeler, birbirine neredeyse yürüme mesafesinde yer almaktadır. Winchester katedrali, Güney Down milli parkı, St Cross Hastanesi öne çıkan görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.
3

0

0

Londra

Score: 0%

More
Dünya'nın en renkli, tarihi, ticari kentlerinden biri. Sanat, siyaset, finans ve iş dünyası merkezlerinden. Hyde Park ve Theme Park ünlü parkları. Demokrasinin beşiği İngiltere'nin başkenti. Bir zamanlar üzerinden güneşin hiç batmadığı Birleşik Krallığın merkezi. Dünya siyaseti, turizmi, finansı ve ulaşımının şekillendirildiği, iş dünyasının kalbi olan kent. Kentin sembolü haline gelmiş birçok anıt ve eserler var: Big Ben, Londra kalesi, British Museum, Tower Bridge, çift katlı otobüs ve London Eye ilk akla gelenlerden.

Comments