Yüksek Kazanç Getiren En iyi Yatırım Araçları Hangisidir

Yüksek Kazanç Getiren En iyi Yatırım Araçları Hangisidir

By Suat | | Posted in Yaşam | 3343 Views

Yüksek kazanç getiren en iyi yatırım araçları, günün piyasa koşullarına, bulunduğunuz yere, yatırım miktarına ve bunun gibi birçok parametreye göre farklılık gösterir. Karar verirken en önemli soru, yatırım yaparken göze alacağınız risk oranıdır.

1

0

0

Gelir Ortaklığı Senedi

Score: 0%

More
Birtakım kamu işletmelerinden, yatırım ortaklığı modelinde, gelir giderine ortak olmak üzere pay alabilirsiniz.
2

0

0

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

Score: 0%

More
Yatırım yapacağınız miktar ile bir gayrimenkul alamıyorsanız, fon içeriği gayrimenkuller olan fonlardan, yatırım miktarınız karşılığında pay alabilirsiniz. Yine fonların getirilerini analiz ederek karar vermek gerekir.
3

0

0

Devlet Tahvili veya Hazine Bonosu

Score: 0%

More
Merkez bankasının ihraç ettiği devlet tahvili ve hazine bonolarına yapacağınız yatırımlarda kaybetmek mümkün değildir. Alım sırasında tahvil veya bononun vadesi geldiğinde ulaşacağı, yani paraya dönüştürüleceği değer başında bellidir. Resmi bir yatırım aracı olması nedeni ile sağlamdır.
4

0

0

Gayrimenkul

Score: 0%

More
Türkiye’de getirisi en yüksek yatırım, gayrimenkule yapılan yatırımdır. Arsa ve araziye yapılan yatırım daha yüksek kazanç sağlamaktadır.
5

0

0

Yatırım Fonu

Score: 0%

More
Hisse senedi ile profesyonel olarak ilgilenmek yerine, getirisi iyi olan yatırım fonlarını analiz edip, yatırım fonlarından pay almak daha emin yöntemdir.
6

0

0

Hisse Senedi

Score: 0%

More
Uzun vadeli iyi bir yatırım aracıdır. Hissesini satın alacağınız firmaları iyi incelemeli, spekilatif hareketlerden kaçınmalı, mümkünse yatırım danışmanlarına göre alıp, unutmak esas olmalıdır.
7

0

0

Mevduat Hesabı

Score: 0%

More
Paranızı vadeli mevduat hesabında, piyasanın o günkü koşullarında iyi oranlarla değerlendirebilirsiniz.
8

0

0

Döviz

Score: 0%

More
Enflasyon varsa, dövizlerde değer artışı kaçınılmazdır. Uygun kurlardan, farklı birkaç dövizden sepet yapılması halinde iyi bir yatırım yapmış olursunuz. En kötü paranızın değerini yitirmeden saklamış olursunuz.
9

1

0

Altın

Score: 100%

More
Uzun vadede kesinlikle kaybettirmeyen, külçe olarak, cumhuriyet altını ve kuyum olarak hangisine yatırırsanız yatırın. Birikimleriniz mutlaka değerlenecektir. Bankalarda altına pariteli hesap olarak da değerlendirebilirsiniz.

Comments