Öksürüğü Kesen En Etkili Kür Hangisidir

Öksürüğü Kesen En Etkili Kür Hangisidir

By Suat | | Posted in Sağlık | 5105 Views

Öksürük, kuru öksürük, balgamlı öksürük, müzminleşmiş öksürük... Bunlardan doğal olarak nasıl kurtuluruz. Tahriş olmuş boğazımızın acısını nasıl dindiririz.

1

0

0

Bal ve zencefil kürü

Score: 0%

More
Artık klasikleşmiş bir bitkisel kür. Bal içerisinde öksürüğe iyi gelen içerik, zencefil ile birlikte güçlü etkiye sahip oluyor. Taze zencefili rendeleyip, süzgeç ile suyunu çıkarıp kullanabileceğiniz gibi, taze olduğundan emin olduğunuz toz zencefil de kullanabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı zencefile, bir yemek kaşığı bal karıştırarak yutabilirsiniz. 5 dakika kadar su içmeyiniz. Hem boğazdaki tahribatı giderir, hem de öksürüğünüzü keser.
2

1

0

Bal ve karabiber kürü

Score: 100%

More
Bu bitkisel kür kuru öksürüğü keser ve boğazda rahatlama sağlar. Ses kısıklığı için de etkilidir. 1 küçük kaşık toz karabiber ile 1 kaşık balı karıştırınız. Bu karışımı yavaşça yutkunarak içiniz. Ardından kesinlikle su içmeyiniz. Yaklaşık 5 dakika sonra, ılık bir bardak süt ile kürü tamamlayınız. Beğeneceğiniz, memnun kalacağınız, kolay bir kür.
3

0

0

Karaturp Bal kürü

Score: 0%

More
Karaturpu iyice yıkayınız. Kabuklarını soymadan, karaturpun içini, sanki dolma yapacakmışsınız gibi oyunuz. Karaturpu, boyutuna uygun bir bardağın üstüne yerleştirip, oyulan kısmı bal ile doldurunuz. Bir gece sabaha kadar bekletiniz. Sabahleyin, bardakta, karaturpun altında sarımsı renkte bir sıvı birikmiş olacaktır. Bu sıvı öksürüğünüzü keser ve boğaz ağrılarınızı gidererek sizi rahatlatır.
4

0

0

Evde öksürük şurubu Tarifi (Feridun Kunak)

Score: 0%

More
Öksürük ve boğazdaki gıcığı giderici bitkisel evde şurup nasıl yapılır: Bir cam kap içine, 1 adet karaturpun, katı meyve sıkacağı yardımı ile suyunu çıkarın. Aynı şekilde, yarım kök zencefilin de suyunu çıkarın. Yarım limon suyu ve 1 çay kaşığı dut veya harnup pekmezi ekleyin. Çocuklar için 1 yemek kaşığı, yetişkinler 2 yemek kaşığı tüketebilirler.
5

0

0

Hatmi çiçeği kürü (İbrahim Saraçoğlu)

Score: 0%

More
Hatmi çiçeğinin kullanımı çok eski çağlarda başlamıştır, daha antik çağlarda bu bitkinin öksürük ve başka hastalıklara faydası olduğu keşvedilmiş. Kronikleşmiş öksürük için hatmi çiçeği, kaynamış olan bir su bardağı sıcak süte dört veya beş gram koyulur. Karıştırıp birkaç dakika bekletin, daha sonra yavaş yavaş için. Bu işlemi günde iki kez tekrarlayabilirsiniz.
6

0

0

Keçi boynuzu (harnup) kürü (İbrahim Saraçoğlu)

Score: 0%

More
Yarım litre suya 7-8 tane keçi boynuzu atarak kaynatın ve bunun suyunu için.3 gün sonra hem öksürüğün kesildiğini, hem de balgamın nasıl söküldüğünü göreceksiniz. Özellikle sigara içen kişilerin bu kürü kullanmasını tavsiye ederiz.
7

0

0

Soğan kürü (İbrahim Saraçoğlu)

Score: 0%

More
Bir tane orta boy sarı soğanı 6 ya bölüp bir buçuk bardak su ilave ederek bunu bir miktar kaynatıyoruz. Daha sonra ılımaya bırakarak ılık bir şekilde içiyoruz. Fazla beklemiş suyu içmeyin yeniden hazırlamanız daha uygun olacaktır.

Comments