Afrikanın En Güzel Doğal Yaşam Parkı Hangisidir

Afrikanın En Güzel Doğal Yaşam Parkı Hangisidir

By Suat | | Posted in Turizm | 503 Views

Doğal yaşamı, vahşi yaşamı yerinde gözlemlemek istiyorsanız, kuşkusuz birinci adres Afrika’nın doğal yaşam milli parklarıdır. Öncesinde gerekli aşı ve sigortalarınızı mutlaka yaptırmanızı öneriyoruz. Önereceğimiz milli parklar.....

1

0

0

Chobe Milli Parkı, Botswana

Score: 0%

More
1931 yılndan itibaren zaman zaman genişletilerek 31,600 kilometrekareye ulaştırıldı. Afrika’nın en yoğun hayvan konsantrasyonuna sahiptir. En büyük fil populasyonunu bünyesinde bulundurmaktadır. Bir ara kereste için endüstriyel tahribe de maruz kalmıştır.
2

0

0

Kakum Milli Parkı, Gana

Score: 0%

More
Gana’nn merkez bölgesi kıyılarında bulunmaktadır. Tropik yağmur ormanı olması vesilesiyle pek çok türe ev sahipliği yapmaktadır. Bazı nesli tehlikede olan hayvanları yaşatma mücadelesi verilmektedir. Diana maymunu, Afrika fili ve dev bongo antilopu görmeye gayret edin. 35 km uzunluğunda, 3 tepeyi birbirine bağlayan yürüyüş yolu ünlüdür. Gözlem ve eğlencenin yanında iyi bir spor olanağı olarak değerlendirilebilir.
3

0

0

Güney Luangwa Milli Parkı, Zambiya

Score: 0%

More
Park 1938 de keşfedildi. Canlı çeşitliliği ile dikkat çekince safari yürüyüş yolu olarak ünlendi. Diğer doğal yaşam parklarına göre en önemli farklılığı, büyük cüsseli hayvanlara ev sahipliği yapmasıdır. Filler, hipopotamlar, bufalolar, zürafaların hayat mücadelerine tanıklık edebilirsiniz. Luangwa nehri, timsahların beslenme kaynağıdır. Ancak siyah boynuzlu gergedanın soyunun tükenmesine engel olunamamıştır.
4

0

0

Sehlabathebe Milli Parkı, Lesotho

Score: 0%

More
Park 1969 yılında kurulmuştur. Biyolojik çeşitlilik ile ön plandadır ve dünya kültür mirası korumasındadır. Park dahilinde 65 bölgede, kültürel kalıntılar tespit edilmiştir. Çok geniş bir coğrafyanın bitki örtüsüne sahiptir. Farklı türlerde memeli, sürüngen, balık ve amfibi türleri bünyesinde yaşatmaktadır.
5

0

0

Kiang Batı Milli Parkı, Gambiya

Score: 0%

More
1987 gibi yakın zamanda milli park olarak koruma altına alınmıştır. Gambiya Nehrinin kıyıları boyunca, 115 kilometrekare alanda yer almaktadır. Çok geniş doğal fauna ve florasına sahiptir. Cambaz kartal park sakinlerindendir.
6

0

0

Kruger Milli Parkı, Güney Afrika

Score: 0%

More
Çok eski ve büyük bir doğal parktır. Ziyaretçiler için 21 dinlenme noktası mevcuttur. 200 civarında memeli, 500 den fazla kuş, 100 den fazla sürüngen ve 50 nin üzerinde balık çeşidi gözlemeniz mümkündür.

Comments