En Çok Kelime Ezberleyen Papağan Hangisidir

En Çok Kelime Ezberleyen Papağan Hangisidir

By Suat | | Posted in Genel Kültür | 3826 Views

Papağanlar duydukları her sesi taklit edebilirler. Bu konuda mükemmel bir yeteneğe sahiptirler. Papağan olmamasına rağmen “Hint Kargası” da bu konuda papağanlardan daha iyidir. Bununla beraber konuşmayan yada taklit etmeyen papağan türleri de vardır. Bu türlerin tıpkı diğer kuş türleri gibi kendilerine has sesleri ve şarkıları vardır.

1

0

0

Sultan Papağanı

Score: 0%

More
Evcil olarak en çok beslenen papağanlar arasındadır ve kafes ortamında çok rahat üretilebilir. Taklit etmeye oldukça meraklıdırlar ve sahiplerinin ıslık melodilerini taklit edebilirler. Konuşma eğitimini vermek diğer evcil papağanlara göre daha zordur. Ancak taklit meraklısı olmaları nedeniyle ısrarcı bir eğitmen ile konuşturulabilirler.
2

0

0

Ara Papağanı

Score: 0%

More
Papağan ailesinin en büyük türlerindendir ve dünyada nesli tükenme tehlikesi altında olan kuşlar arasındadırlar. Sesleri insan sesine yakındır ve bu nedenle konuştukları net anlaşılabilir. Bu papağanlar çok nadir bulunan bir tür olduğu için hakkında çok fazla bilgi yoktur. Taklit yeteneği zayıf olsa da konuşma yetenekleri fazladır ancak ne kadar konuşabildikleri tam olarak bilinmemektedir. Ara papağanları evcilleştirildiğinde diğer evcil canlılar ile yakın arkadaşlık kurabilirler.
3

0

0

Cennet Papağanları

Score: 0%

More
Eşlerinin yanından asla ayrılmaz ve eşleriyle çok yakından ilgilenirler. Bu özellikleri nedeniyle çift olarak beslenen cennet papağanları çok zor eğitilirler. Ancak yalnız beslendiklerinde çok kolay eğitim alırlar. Eşlerine duydukları aşkı yalnız olduklarında sahiplerine duyarlar. Bu sebeple bu papağanlar çok ilgi beklerler. Onlara eğitim vermek için çok ilgili olmalısınız. Eğitim aldıktan sonra çok sayıda kelimeyi kendilerine has sesleriyle taklit edebilirler.
4

0

0

Jako Papağanları (kırmızı kuyruk)

Score: 0%

More
Jako’lar evcil papağanlar arasında en yaygın olanıdır. Çok kolay konuşturulabilirler. Sahiplerine alışma süreleri uzundur. Ancak alışma dönemini atlatır atlatmaz konuşmaya başlarlar. Jako papağanları aynı zamanda çok zekidirler, unutmazlar, soru algılayabilir ve cevap verebilirler. Eğitime hızlı cevap veren yetenekli ve zeki papağanlardır. Tuvalet eğitimi, istenilen nesneleri getirebilme eğitimi alabilenleri vardır.
5

0

0

Kakadu Papağanları

Score: 0%

More
Taklit yeteneği en fazla olan papağan türüdür. Duydukları sesleri neredeyse birebir taklit ederler. Bir kedinin miyavlamasını tıpkı kedi gibi, köpeğin havlamasını tıpkı köpek gibi, hatta bir bebeğin ağlamasını bile tıpkı bir bebek gibi taklit edebilirler. Duydukları enstrüman seslerini dahi taklit eden Kakadu’lar aynı zamanda en uzun süre yaşayan papağan türlerindendir.
6

0

0

Lori Papağanları

Score: 0%

More
Konuşma yeteneği en fazla olan papağandır. Çok hareketlidirler. Tam olarak kaç kelime konuşabildiği tespit edilememiştir. En kolay öğrenen ve çeşitli ses üretebilen papağan türüdür. Bu özelliği nedeniyle adının başına geveze sıfatı almış bir papağan türüdür. Loriler bir şarkıyı başından sonuna kadar söyleyebilecek yetenektedirler.
7

0

0

Amazon Papağanları

Score: 0%

More
Amazon papağanları, kafes ortamında çok uzun yaşayabilirler. Konuşma ve taklit konusunda en yetenekli papağan türüdür. Çok sayıda kelimeyi kullanabilirler. Bu iki özelliğin bir arada olduğu tek papağan türüdür. Boyları ortala 30 – 34 cm, ortalama ömürleri 40 yıldır. Renk ve görünüm açısından birkaç farklı çeşidi vardır.

Comments