Avrupanın En Pahalı Şehirleri Hangisidir

Avrupanın En Pahalı Şehirleri Hangisidir

By Suat | | Posted in Turizm | 2367 Views

"Yaşam Maliyeti Endeksi" baz alınarak, “Fortune” tarafından yapılan son araştırmaya göre yaşamanın pahalı olduğu, yaşlı kıta Avrupa’nın kentleri. Refah ve yaşam kalitesi de elbette doğal olarak yüksek. Bu endeksin içerisinde rutin hayatı sağlayacak gereksinim göstergeleri var. Barınma, ulaşım, yemek gibi akla gelen ürün ve hizmetler.

1

0

0

Amsterdam

Score: 0%

More
Tarım ihracatı bakımından dünyanın ikincisi olan Hollanda'nın başkenti Amsterdam, yaşamak için en çok rağbet gören yerlerden birisi. Kültür, finans ve eğitim merkezi olmasını, bu kadar pahalı olması etkilemiyor.
2

0

0

Helsinki

Score: 0%

More
Helsinki'de yaşam yüksek bedelli. Bu bedel, ortalamanın üzerinde verilen maaşlarla dengelenmeye çalışılıyor.
3

0

0

Stockholm

Score: 0%

More
İsveç, Avrupa'da yaşanacak ülkeler arasında en yüksek standartları olan şehirlerinden biri. Bu standartların yüksek olmasının karşılığında maliyetlerine katlanmak gerekir.
4

0

0

Dublin

Score: 0%

More
İrlanda'nın başkenti olan Dublin, Avrupa'nın ortalamada en yüksek maaşlarını veren şehirlerinden biri olmasına karşılık özellikle kira, ulaşım ve yemek masrafları açısından oldukça yüksek seviyede.
5

0

0

Paris

Score: 0%

More
Fransa ülke olarak, genel klasmanda yıllık ücret endeksinde iyi sırada olmasına rağmen, Paris'te yıllık ücretler nispeten düşük. Maliyetleri ise oldukça yüksek. Bu durum Paris'i Avrupa'da yaşaması en pahalı kentleri arasına sokuyor.
6

0

0

Kopenhag

Score: 0%

More
Danimarka'nın ekonomik ve kültür merkezi sayılan Kopenhag, ülkenin aynı zamanda yaşaması yüksek maliyetli yerlerinden biri.
7

0

0

Bergen

Score: 0%

More
Norveç'in kıyı kentlerinden biri. Los Angeles yaşam koşullarında bile pahalı.
8

0

0

Oslo

Score: 0%

More
Bütün Avrupa'da en yüksek maaş kazanmanın mümkün olduğu şehir. Norveç'in başkentidir. Ancak yaşam da bir o kadar maliyetli.
9

0

0

Londra

Score: 0%

More
İngiltere'nin başkenti. Avrupa'daki en yüksek kira oranına sahip. Buna rağmen maaşlar ise düşük.
10

0

0

Zürih

Score: 0%

More
İkinci sıradaki şehir yine İsviçre' de. Finans merkezlerinden biri olmasına rağmen, ulaşım, konaklama ve yaşam maliyetleri yüksek.
11

0

0

Cenevre

Score: 0%

More
Pahalılıktaki ilk sırada Cenevre var. Avrupa ülkeleri arasında geliri en yüksek olan şehirlerden biri olmasına rağmen, burada yaşam New York'ta yaşamdan bile % 3 daha pahalı.

Comments