Muğla Fethiyede Kamp için Önerilen Yerler Hangisidir

Muğla Fethiyede Kamp için Önerilen Yerler Hangisidir

By Gezgin | | Posted in Turizm | 2921 Views

Muğla'nın Fethiye ilçesinde kamp için önerilen yerler hangisidir

1

0

0

Kabak Koyu

Score: 0%

More
Babadağ’ın eteklerindeki Kabak Koyu, endemik biyoçeşitliliği, yabanıl hayatı ve 200 metre boyunca eşsiz koyu ile birinci derecede sit alanıdır. Üç tarafı dağlarla çevrili kanyon biçimindeki derin bir vadi ve vadinin denize açılan çakıllı kumsalından oluşan Kabak Koyu’nda, yaklaşık yirmi civarında kamp alanı mevcuttur. Bungalov veya çadır konaklama olanağı sunan da vardır. Çoğunda restoran, elektrik, çadır, hamak, ahşap masa, tuvalet, duş ve tuvalet olanakları mevcuttur. Plajı genelde dalgalı ve açık denize bakmaktadır.
2

0

0

Kelebekler Vadisi

Score: 0%

More
Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Ölüdeniz beldesine 13 km uzaklıktaki Kelebekler Vadisi’ne denizden ulaşılabilir. Kendisine güvenenler, Faralya’dan zorlu bir parkur ile koya inebilirler. Üç bölümde halat kullanmak gerekebilir. Belcekız Körfezi’nin doğu kıyısını süsleyen Kelebekler Vadisi (Ködürümsü Limanı) 250 metrelik çakıllı kumsalıyla doğaseverlerin buluşma noktasıdır. 12 ay ziyaret edilebilir. 10 dönüm alanda sadece 125 çadırlık olanak vardır. Duş ve tuvalet kullanımı ortaktır. Bir restoran mevcuttur. Az sayıda ağaç ev ve bungalov bulunmaktadır. Faralya Köyü sınırlarındaki vadi, Babadağ’ın (antik ismi Kragos) eteklerindeki Devrent Boğazı’ndan doğan Sarp Deresi’ni yaran, V şeklindeki 1500 metrelik bir coğrafi oluşumdur. Plajı, şelaleleri ile benzersiz coğrafya görüntüsüne sahiptir.
3

0

0

Kıdrak Koyu, Ölüdeniz

Score: 0%

More
Ölüdeniz’e Babadağ’dan yamaç paraşütü ile inerken yaşanan duyguları denememiş iseniz, mutlaka programınıza alınız. Belcekız ve Ölüdeniz bölümlerinden oluşan tabiat harikası, Fethiye ilçe merkezine 11 km mesafededir. Beldede her türlü bütçeye uygun konaklama olanakları mevcuttur. Asıl kamp alanı Kıdrak Koyu’dur, Ölüdeniz’e 3 km yakınlıktadır. Çam ağaçlarının gölgelendirdiği otopark ve alanının arka fonunun ince kum örtüsü kaplı plaj oluşturuyor. Ahşap masalar, ocak, tuvalet, duş, kabin, şemsiye ve şezlongların bulunduğu kamp alanı yaz sezonu boyunca açıktır. Cam göbeğinden turkuaza dönüşen deniz rengi , tarifsiz keyifler sunar.
4

0

0

Katrancı Koyu

Score: 0%

More
Fethiye ilçe merkezine 16 km mesafedeki Katrancı Koyu, deniz ve güneşin yanı sıra, kültür ve tarih meraklıları için orman içi kamp alanları barındırır. Seyir terasından Fethiye Körfezi, Kızılada ve Şövalye Adası’ndan mürekkep eşsiz bir manzara seyredilebilir. Zamanında kazanlarla katran kaynatıldığından bu adı almıştır. İki burun arasındaki plajın kumsalı güzel, sığ ve rüzgar almaz. Gerekli altyapı ve tesisler mevcuttur. Fethiye’den yarım saatte bir servis kalkıyor.

Comments