Avusturya'da görülmesi gereken yer ve şehirler hangisidir

Avusturya'da görülmesi gereken yer ve şehirler hangisidir

By Suat | | Posted in Turizm | 2701 Views

Mozart’ın sihirli tınıları, valsin büyüleyici ritimleri ve kış sporları sevenlerin tercih ettiği ülke

1

0

0

Salzburg

Score: 0%

More
İsmi Mozart ile bütünleşmiş, havalimanının adı Wolfrang Amadeus Mozart olan, Salzch nehrinin kenarlarında kurulmuş bir şehirdir. Schönbrun Sarayı, Dünya kültür mirası içerisinde yer almaktadır. Salzburg Katedrali de tipik Barok mimari örneğidir. Mozart evi ve residansı mutlaka görülmelidir.Hellbrun sarayı, İtalyan mimari eseridir.Salzburg müzesinin yanısıra, modern sanat, doğa tarihi ve teknoloji müzeleri mevcuttur. Holensalzburg kalesi bin yıldan fazla tarihe tanıklık etmiş, günümüz korunarak gelen nadide bir yapıdır.
2

0

0

Graz

Score: 0%

More
Kültür başkenti olmuş bir şehir. Avusturya’da “yasaklar şehri” anlamına geleni “Verbotsstadt” demektedirler. Çünkü bu şehirde dilenmek, tramvayda telefon ile konuşmak, izinsiz sokak müziği yapmak, vb birçok yasak var. Kunsthaus ve operası ünlüdür. Old town, 2. Dünya savaşından hasar almadan kurtulabilmiştir. Arkeoloji, av, tarım, folklör gibi kültürel birçok müze mevcuttur. Schloss Eggenberg Sarayı, Barok mimarinin eniyi korunmuş örneklerindendir.
3

0

0

Viyana

Score: 0%

More
Sanat, kültür ve müziğin kesiştiği, zamanın durduğu, zerafet ve ahengin, klasik ile modernin birlikte en estetik biçimde yer aldığı başkent Viyana. Hofburg Sarayı, ShönBrunn Sarayı, Belvedere Sarayı, Aziz Stephens Katedrali ve Karl Kilisesi görülmesi gereken muhteşem eserleri. Müzeler, konserler, bahçeler, özgün mimarili yapıları ilginiz dahilinde gezebilirsiniz.
4

1

0

Avusturya Alpleri

Score: 100%

More
Avrupa Alplerinin önemli bir kısmı Avusturya’da yer almaktadır. Arlberg bölgesi ve Kitzbühel Avusturya’nın kayak yapılacak bilinen en güzel yerleridir. Hallstatt ise aynı isimli gölün kıyısında tam bir turistik cazibe merkezidir. Dünya kültür mirası dahilindedir. Tuz eskiden çok değerliydi. Dünyanın ilk tuz madeni Salzwelten Hallstatt kasabasının hemen üst kısmındadır.

Comments