Zekayı Geliştiren Bitkiler Hangisidir

Zekayı Geliştiren Bitkiler Hangisidir

By Suat | | Posted in Sağlık | 2506 Views

Güçlü ve hiçbir zaman unutmayan bir bellek istiyorsanız önereceğimiz bu bitkiler beyin hücrelerini yeniliyor, zihnin kavrama özelliklerini güçlendiriyor.

1

0

0

Mabet Ağacı

Score: 0%

More
“Gingko Biloba” yeryüzünde yaşayan en eski ağaç olarak kabul edilir. Aslında, Çin’den gelmiş olan ağaç üzerine yapılan çalışmalar bu ağacın iki yüz milyon yıl önce yaşamış olduğunu göstermiştir. Bellek sorunlarında kullanılan en popüler bitkidir. Ginkgo yapraklarının arkasındaki mekanizma Alzheimer ve demans gibi sağlık bozukluklarına neden olan serbest radikaller ile mücadele için antioksidan içeren kimyasal maddeler, flavonoidler ve terpenoidler barındırmaktadır. Yaşlı yetişkinlerde bellek geliştirmek için ginkgo biloba çayının etkinliğini teyit etmek için yapılan çalışmalar umut verici olmaya devam etmektedir.
2

0

0

Panaks Ginsengi

Score: 0%

More
Ginsengin enerji veren etkilerinin yanında, depresyon için en yararlı bitkilerden olduğunu biliyor muydunuz? Kullanıldığında zihinsel gücünüzün stress altındaki direncini müthiş bir şekilde arttırdığını hissedeceksiniz.
3

0

0

Cezayir MenekÅŸesi

Score: 0%

More
Periwinkle adıyla da bilinen bitki, beyin sağlığı için süper bitkiler kategorisinde. Kullanıldığında beyindeki kan dolaşımını arttırdığı belirlenmiştir. Bunun yanında konsantrasyon bozukluğu çekenlerin de bu bitki sayesinde düzeldikleri görülmüştür.
4

0

0

Bakopa

Score: 0%

More
Hint tıbbında oldukça sık kullanılan bu bitki, zihinsel hastalıklarda oldukça etkili olduğu biliniyor. Tedaviler sırasında hastaların belleklerinde büyük gelişmeler olduğu gözlemlenmiştir.
5

0

0

Morsalkım

Score: 0%

More
Ashwaganda olarak da bilinen bitki, anksiyete tedavilerinde kullanılmaktadır. Bu bitki, içeriğinde beyni sakinleştiren ve çalışma fonksiyonlarını düzenleyen bileşenler içermektedir.
6

0

0

Kurtayağı Bitkisi

Score: 0%

More
Bu bitki tüm dünyada bellek kaybı yaşayan hastalar üzerinde kullanılan bir bitkidir. İçerdiği Heparine A maddesinin beyindeki tüm kimyasal değerleri yükselttiği keşfedilmiştir.
7

0

0

Gotu Kola

Score: 0%

More
Gotu Kola Çin tıbbında çok popüler bir bitkidir. Psikolojik tedavilerde kullanılan bitkinin bellek güçlendirici etkisi keşfedilmiştir.
8

0

0

Adaçayı

Score: 0%

More
Yapılan bilimsel çalışmalarla adaçayı bitkisinin yapraklarının Alzheimer hastalığı üzerinde pozitif etkiler gösterdiği görülmüştür.
9

0

0

Biberiye

Score: 0%

More
Bir Akdeniz bitkisi olan biberiye zihnimizin kavrama ile ilgili sorunlarını çözen en etkili bitki olarak biliniyor.
10

0

0

Altın Kök

Score: 0%

More
“Rhodiola rosea” olarak da bilinen bu bitki, Sibirya, İskanadinavya ve Tibet tıbbında 1000 yıldan fazla süredir bellek güçlendirmek için kullanılıyor.

Comments